Organizovanost v pracovním prostředí

Na problémy s nepořádkem v pracovním prostředí lze nahlížet z několika pohledů, někdy je problematických více oblastí, někdy stačí vyřešit jednu a hektičnost práce je pryč. Které věci to jsou?
pracovní jednání
Málo možností organizovat
Pokud se vše snažíte nacpat do tří šuplíků, je to chyba. Je třeba mít dostatek nábytku. Na drobné věci menší šuplíčky, ve kterých se z vašich věcí během dne nevytvoří nepřehledný guláš, v případě velkých složek s papíry knihovny s dostatečnými
papír na zápisky
Kategorizace
Pokud nemáte přehled v dokumentech a vše hledáte příliš dlouho, je vhodné přehodnotit systém, jakým je kategorizujete. Abecední systém funguje v některých případech, časový v jiných. Doktorovi dává smysl abecední třídění podle jmen pacientů, pro strojaře může být výhodnější třídit například podle typů ložisek.
Organizace práce
Ruku na srdce, nejčastější příčinou chaosu na našem stole bývá chaos v naší duši. Nerozdělávejte to, co nejste schopni nikam během dne rozvinou, správně prioritizujte. Pokud pracujete na deseti věcech najednou, možná máte pocit, že opravdu dřete, ale produktivitě to ve skutečnosti škodí. Řiďme se japonským příkladem. Japonci na konci pracovního dne musí svůj stůl zanechat úplně čistý, zůstává na něm jen běžné zařízení.
vyrovnané šanony
Špatné řešení celkového prostoru
Smutnou součástí problému může být to, že prostor na pořádek prostě není. V obrovském korporátním otevřeném prostoru s jedním stolkem nacpaným na druhý jen stěží vytvoříte nějaký řád. Pokud vám to vadí, pomůžou jen dvě věci – tlak na vedení či změna zaměstnavatele.
Elektronizace
S přehršlí papíru a nejasnostmi s tím, kdo má co na starost, kdo co dokončil, co je třeba udělat, kdo za danou věc zodpovídá, mohou pomoci elektronické nástroje. Mnoho firem úspěšně používá Google Apps, různých aplikací pro organizaci práce ale existuje přehršel, často uzpůsobených přesnému oboru firmy.

This entry was posted in Nezařazené and tagged . Bookmark the permalink.