Všude přítomná elektronika

Všichni jsme stále více a více obklopováni elektronikou. V domácnosti, v práci, v obchodech, v autě i na ulicích, zkrátka všude. Čip nebo platební kartu má téměř každý z nás a na webové kamery, umístěné ve městech, ale i na horách, se také díváme občas všichni. Pro většinu firem jsou samozřejmostí bezpečnostní čidla. Přijdete do práce jako první a musíte odblokovat čipem nebo kódem budovu. Pokud to neprovedete, do pár minut budete překvapeni příjezdem bezpečnostní agentury, které se rozsvítil alarm o narušení prostoru. Mnoho firem také využívá požární alarmy. Dnes je zcela běžné, že se v budovách nekouří, takže pokud alarm zaregistruje kouř, je to znamení, že v místnosti hoří a alarm se spustí na nejbližší požární stanici. Bezpečnostní i požární čidla ale využívá i čím dál více domácností. Včetně čidel, které reagují https://cs.wiktionary.org/wiki/reagovat na nebezpečný oxid uhelnatý.

čidlo

A co čárové kódy v obchodech? Bez nich už bychom asi ani nenakoupili, nebo by nákup trval třikrát déle. A to nemluvíme o obchodě, kde si vezmete při vstupu čtečku a můžete si jednotlivé zboží rovnou v obchodě načítat a při odchodu jen zaplatíte, žádná paní pokladní, žádné vyndávání zboží z košíku na pokladní pás, jen přiložíte čtečku k terminálu a zaplatíme.

karta

O výhodách platebních karet a internetového bankovnictví se asi ani nemusíme zmiňovat, nebo vy znáte ještě někoho, kdo chodí na poštu se složenkami, aby zaplatil zálohy za energie, nebo nájem? Aby všechny tyto elektronické systémy fungovaly, je potřeba odborných servisů, protože vše se jednou může pokazit. Např. PC servis Kolín Csskm je tu vždy pro vás. Nemusíme rozumět elektronice, nemusíme vědět, jak čipy fungují, my bychom je měli jen využívat ke svému prospěchu. Nechat se hlídat elektronickými hlásiči požáru nebo zvýšené koncentrace oxidu uhelnatému. Nechat elektroniku ať hlídá a zachraňuje naše životy.